سوالات متداول

Untitled Document

1-آیا شرکت در این دوره ها برای مسئولین و کاربران دفاتر الزامی است ؟

بله شرکت در تمامی دوره ها برای دفاتر در سراسر کشور الزامی است و ادامه همکاری با دفاتر منوط به  ثبت نام در دوره ها و  ارائه تصوير گواهينامه مسئول و كاربر دفتر به اداره كل خدمات مشتريان در تهران و در استانها به ادارات مشترکین مي باشد.توجه فرمایید که صدور گواهینامه آموزشي منوط به موفقيت در آزمون تمامي دوره ها خواهد بود.

ردیف

رده شغلی

دوره های الزامی

1

مسئول دفتر

اصول سرپرستی مدیریت ارتباط با مشتری- مهارت افزایی فناوری اطلاعات آشنایی با دستورالعمل ها و بخشنامه ها

2

کاربر

مدیریت ارتباط با مشتری-مهارت افزایی فناوری اطلاعات-آشنایی با دستورالعمل ها و بخشنامه ها

 

2-چرا شركت دراین دوره هاي آموزشي ضروري است ؟
آموزش و بهسازي نيروي انساني سبب مي شود تا افراد بتوانند متناسب با تغييرات سازماني و محيطي بطور مؤثر فعاليت هايشان را ادامه دهند.

3- آیا افرادی که آشنایی با این دروس دارند  و یا مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط دارند نیز باید دراین دوره ها شرکت نمایند؟

درصورتيكه مسئول دفتر يا كاربر بادوره ها (باستثناء اصول سرپرستي و مديريت ارتباط با مشتري) تسلط كامل داشته باشند در صورت تمايل مي توانند صرفا" در آزمون شركت نمايند می توانند با انتخاب آزمون این دروس تنها در آزمونها شرکت کرده و درصورت کسب حدنصاب نمره قبولی (حداقل 60 از 100 نمره ) دیگر در کلاس مربوط به این دوره ها شرکت ننمایند. . لازم به ذكر است صدور گواهينامه آموزشي منوط به قبولي درتمام دوره ها خواهد بود

4- از هر دفتر چه افرادی باید در این دوره ها شرکت نماید ؟

مسئول دفترکه پروانه دفتر به نام او می باشد و کاربر همراه اول دفتر .

5-چرا هزينه این كلاس ها بسيار بالا است ؟

توجه فرمایید  كه آموزش ها بصورت گروهي انجام مي شود و  هزينه هاي آموزشي  که اعلام گردیده بسیاركمتر از ميزان واقعي و با احتساب  30% تخفيف به همراه تامین رایگان منابع آموزشی محاسبه شده است .

6- افرادی که در آزمونها غایب و مردود بوده اند چه اقدامی باید انجام دهند؟

این افراد باید با مراجعه به پرتال مجدداً در کلاس مربوط ثبت نام نمایند.برای دوره هایی که غایب و یا مردود شده اند آزمون مجدد برگزار نمی گردد.

7-آیا پس از پایان این دوره ها گواهینامه برای دانش پذیران صادر خواهد شد ؟

بله پس از اینکه کاربر و مسئول دفتر کلیه دوره های الزامی را ثبت نام نموده و درآزمونها حدنصاب نمره قبولی راکسب نموده گواهینامه ای کلی برای کاربر مشتمل بر دوره های مربوطه و برای مسئول دفتر نیز مشتمل بر دوره های مربوطه صادر خواهد شد. توجه فرمایید برای افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در کلیه دروس نشده اند گواهینامه ای صادر نخواهد شد.

8- نحوه برگزاری آزمونها به جه شکل خواهد بود ؟

مجتمع فنی تهران با افرادی که در آزمونها ثبت نام نموده اند تماس گرفته و زمانی را برای شرکت در آزمون در محل انتخابی مشخص می نماید .افراد موظف هستند در تاریخ مشخص شده با اصل کارت ملی خود در حوزه امتحانی حاضر شده و در آزمون شرکت نمایند.به هیچ وجه به فردی غیر از شخص ثبت نام شده اجازه شرکت در آزمون داده نخواهد شد .افرادی که در آزمون غیبت نمایند و یا تخلف نموده و یا مردود شوند باید حتما در کلاس آن درس شرکت نمایند.

9- محتوای برگزاری آزمونها و منابع آن چیست ؟

آزمون مهارت افزایی فناوری اطلاعات، مهارت شما در کاربری رایانه را می سنجد ویندوز ، اینترنت و کار با نرم افزارهای اداری Word  و  Excel می باشد که بصورت عملی آزمون گرفته می شود زمان آزمون هر مهارت 45 دقیقه می باشد که در حوزه امتحانی مجتمع فنی تهران بصورت سیستمی برگزار می گردد.

آزمون آشنایی با دستورالعمل ها و بخشنامه ها در واقع از کلیه دستورالعمل ها و بخشنامه های همراه اول که دراختیارتان می باشد بصورت چهار گزینه ای بعمل می آید .

10- نحوه برنامه ریزی آموزشی کلاسها به چه صورت خواهد بود؟

پس از ثبت نام دانش پذیران پس از برنامه ریزی آموزشی و تعیین زمانبندی اجرا از محل برگزاری انتخاب شده با داوطلبین تماس گرفته و زمان برگزاری کلاسها اعلام می شود .کلاسهای اصول سرپرستی و مدیریت ارتباط با مشتری در دو جلسه چهار ساعته برگزار می شوند و کلاس تایپ و دستورالعمل چهار جلسه خواهد بود و درکمتر از دوهفته به پایان می رسند تنها دوره مهارت افزایی فناوری اطلاعات و ارتباطات که 64 ساعت می باشد  حدودا 10 هفته بطول می انجامد.

11- چه میزان غیبت در طول برگزاری دوره مجاز می باشد ؟

به افرادی که در کمتر از حداقل 70 درصد جلسات شرکت داشته اند به هیچ وجه اجازه شرکت در آزمون پایانی داده نخواهد شد و این افراد ملزم به ثبت نام مجدد در کلاس می باشند .

12- آیا در این کلاسها منابع آموزشی هم در اختیار دانش پذیران قرار خواهد گرفت ؟

بله مجتمع فنی تهران به منظور ارتقای سطح کیفی این دوره ها منابع آموزشی مناسب تهیه و به افراد ثبت نام شده حاضر در کلاس اعطا می نماید .

13- آیا افرادی که در کلاسها هم شرکت می نمایند باز در آزمون شرکت نمایند ؟

بله درپایان هر کلاس آزمون پایانی از محتوای تدریس شده توسط مدرسین دوره از دانش پذیران بعمل می آید که افرادی که حد نصاب نمره قبولی (نمره 60) را کسب نمایند برای صدور گواهینامه معرفی خواهند شد .

14- آیا مجتمع فنی تهران نظارت کیفی بر اجرای دوره ها دارد؟

بله اجرای دوره ها درکلیه مراکز سراسر کشور تحت نظارت مستقیم دفتر مرکزی دپارتمان توسعه آموزشهای سازمانی در تهران می باشد و علاوه بر نظر سنجی که در پایان کلیه کلاسها انجام می شود مجتمع فنی تهران با شماره های تماس اعلام شده ، شنونده کلیه انتقادات و پیشنهادات و مسائل و مشکلات احتمالی در اجرای دوره ها بوده و نهایت تلاش خود را در اجرای مطلوب این دوره ها خواهد داشت .

15- زمان و مکان برگزاری کلاس چگونه تعیین می شود ؟

در هنگام ثبت نام با مشاهده عنوان و نشانی مراکز آموزش مجتمع فنی تهران نزدیکترین محل را با توجه به محل سکونت خود انتخاب نمایید پس از ثبت نام دفاتر هر منطقه مجتمع فنی تهران با توجه به شرایط و امکانات محل برگزاری زمان و مکان قطعی برگزاری کلاسها را تعیین و با تماس با تک تک دانش پذیران به اطلاع آنها خواهد رساند .

16- اگر فردی بنا به هردلیلی در ثبت نام خود اشتباه نمود چه اقدامی باید نماید ؟

با توجه به اینکه پس از انتخاب رده شغلی دروس الزامی شما نمایش داده می شوند امکان اشتباه در ثبت نام دروس وجود ندارد مگر فردی رده شغلی خود را به اشتباه انتخاب نماید و یا فردی که ثبت نام شده به هر دلیلی(تغییر کاربر یا مسئول دفتر ، قطع همکاری و...) تغییر یابد که دراین صورت فرد می تواند با تکمیل فرم انصراف در پرتال ثبت نام با ذکر دلایل انصراف اقدام نماید .فرم های انصراف پس از تماس با دانش پذیر انصرافی ، بررسی دلایل و کسب تاییدات از اداره کل خدمات مشتریان همراه اول تایید نهایی شده و مبلغ واریزی درصورت تایید مسترد خواهد شد.

17-اگر فردی در پروسه ثبت نام آنلاین( ایجاد حساب کاربری ، دریافت رمز و طی مراحل ثبت نام) دچار مشکل شد چه اقدامی نماید ؟

خواهشمند است کمی تامل نموده و پیش از تماس با شماره های مجتمع فنی تهران دستورالعمل ثبت نام (از اینجا دانلود نمایید) و سئوالات متداول را به دقت مطالعه فرمایید درصورتیکه مشکل پیش آمده مرتفع نگردید و قادر به ثبت نام نبودید می توانید با شماره های پشتیبانی دفتر مرکزی مجتمع فنی تهران تماس حاصل فرمایید .

 

شماره های  پشتیبانی در مجتمع فنی تهران

021-22360009

021-22363067